Şişirilebilir penis protezi nedir ve kimler için uygundur?

Penis protezleri taktığımız hasta grubu, özellikle birinci basamak tedavilere cevap vermeyen hasta grubudur. Yani ağızdan alınan ilaçlar ya da penise yapılan iğneler gibi bir ve ikinci basamak tedavilere cevap almadığımız hastalarda, şişirilebilir penis protezleri ya da bükülebilir penis protezleri kullanılır.

Şişirilebilir penis protezleri en çok tercih edilen penis protezi çeşididir. Bunlar iki çeşittir ve silikondan yapılma oldukları için vücut tarafından kolaylıkla kabul edilen ve reaksiyon vermeyen materyallerdir. Bunlarda bir depo kısmı , bir şişirmeye yarayan pompa kısmı ve penis içerisine yerleştirilen ilişkiyi sağlayan iki silindir olarak üç kısımdan oluşmaktadır. Penis protezlerinin çalışma metodu, depoda bulunan sıvıyı, yumurtalıkların yanında ya da torba denilen erkek organının içerisinde bulunan pompaya basmak suretiyle penis içerisindeki silindirlere aktarılmasıdır. Basma hareketi, penisteki silindirler tam olarak şişene kadar tekrar edilir. Bu aktarım sonucu, kişinin kendi vücudunun el verdiği ölçüde genişler ve uzar. Bu silindirler tam olarak dolduğunda ilişki için yetecek sertliği oluştururlar.

İndirmek istendiğinde ki buna kişi karar verir, pompaya basmak suretiyle penisteki sıvı tekrar depoya döner ve penis yumuşar. Tüm protezlerin hiçbir parçası vücut dışında gözükmez ve doğal görünümdedir.

Önerilen Videolar

Konu ile İlgili Diğer Videolar