Penis protezi nedir?

Penis ilaçların ya da penise yapılan iğnelerin etkili olmadığı ileri dereceli ereksiyon sorunu olan kişilerde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Penis protezleri iki çeşittir:

• Bükülebilir Penil Protezler
• Şişirilebilir Penil Protezler

Her ikisinin de özelliği silikon kaynaklı olmalarıdır. Vücuda reaksiyon vermeyen vücut içerisinde yer alan dışardan görünmeyen ve sertlik sağlayan özel aygıtlardır. Bükülebilir protezin özelliği her hangi bir mekanizması olmaksızın, penisin kanla dolan iki silindir yapısı içine yerleştirilmesidir. Bunların boyları kısılmaz ancak bükülebilirdir. Yani kişi yukarı ya da aşağı bükerek giysisini giyebilir. Düzleştirdiğinde ilişki kurabilir.

Şişirilebilir protezler ise iki parçalı ve üç parçalı olmak üzere iki tiptir. Her ikisinde de torbalar denen yumurtalıkların olduğu bölgede yerleşik bir pompası vardır, gövdede, yani penisin içinde ise silikondan yapılan içi serumla dolan bir çift protez yer alır. Kontrol, torbalar içerindeki pompalarla yapılır. Kişi ilişki düşündüğünde pompayı sıkmak suretiyle serumu penisin içerisine aktarır, sertlik oluşur. İstenildiği kadar sert kalır. İndirilmek istendiğinde de yine pompa üzerinde bulunan küçük bir düğme aracılığıyla bu sistem söndürülür. Her iki çeşit protez de vücut dışından gözükmez. Daha doğal görünen ise şişirilebilir protezlerdir.

Önerilen Videolar

Konu ile İlgili Diğer Videolar