İzsiz göğüs büyütme ameliyatını nasıl yapıyorsunuz?

Hekim Hakkında

Op. Dr. Nuri Battal
Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Telefon

Web sitesi

E-Posta

Hekime ait tüm videolar

Günümüzde kullanılan pek çok göğüs büyütme ameliyat tekniklerinden en kolay ve en çok tercih edileni, silikon ya da silikon içermeyen bir protezin, kas ve göğsün arkasına doğru yerleştirilip göğüsnin dikleştirilip, büyütülmesi şeklinde uygulananıdır.

Hastanın vücuduyla orantılı olacak şekilde, göğüs büyüklüğüne karar verdikten sonra, hangi tip protez kullanılacağına karar verilip, hasta ile birlikte ameliyatın nereden yapılacağına karar verilir. Protez yerleştirmek için en çok kullanılan yerler, göğüs altı, göğüs ucu ve koltuk altı bölgelerinden yapılan kesilerdir.

Daha çok da iz bırakmayacağı, göğüsde görünen bir kesi olmayacağından ve süt kanallarıyla, kası kesmeye gerek olmayacağı için koltuk altında, terleme bölgesindeki, katlanma çizgileri içinden yapılan 2 cm.lik küçük bir kesiden girerek yapmak tercih edilir. Hem görülmeyen bir bölge olduğundan hem de bir kaç ay sonra bu izin de büyük ölçüde yok olup, katlanma çizgileri ile karışacağından, iz problemi de olmamaktadır.

Göğüs altından ya da göğüs ucundan yapılan ameliyatlarda ise göğüs dokusu da kesildiği için göğsün bütünlüğü de bozulabilmektedir. Koltuk altından yapılan ameliyatlar, göğüs dokusuna hiç dokunmadan yapılır. Bu teknik sayesinde, hasta ilerde, doğum yaparsa, rahatlıkla emzirebilmektedir. Protez, göğüs arkasında olduğu için sarkmaya da neden olmaz. Göğüs altına konan protezler ise göğsü aşağıya doğru çekerek sarkmaya neden olabilmektedir. Bu nedenle protezin kas altına konması tercih edilmektedir.

Önerilen Videolar

Konu ile İlgili Diğer Videolar